Nowości w bibliotece
Polecamy

Licznik odwiedzin
DzisiajDzisiaj649
W tym tygodniuW tym tygodniu3295
W tym miesiącuW tym miesiącu15030
WszystkiechWszystkiech193974
US

Wakacyjne godziny otwarcia Biblioteki Głównej

(od 1 lipca do 31 sierpnia 2014)
poniedziałek   8.00 – 16.00
wtorek   8.00 – 16.00
środa   10.00 – 18.00
czwartek  10.00 – 18.00
piątek   10.00 – 18.00
sobota – nieczynne 
 
Punkt ksero oraz Herbaciarnia"Marzenie" czynne są do godziny 20.00
 
Filia nr 9 będzie  zamknięta od 11.07 do 08.08
 

Za nami „Kosmiczny lipiec”, a tym samym wspólne wyjazdy do Śląskiego Parku w Chorzowie i odlotowe atrakcje! Dla tych, którzy drugą połowę wakacji spędzają w mieście przygotowaliśmy równie interesujące propozycje zajęć i warsztatówmanualno-artystycznych, tj. decoupage czy scrapbooking, zajęć teatralnych czy udzielaniu pierwszej pomocy. Wszystkie zajęcia będą okraszone sporą dawką dobrej zabawy, jak przystało na prawdziwie rozrywkowe lato!  Zapraszamy do dąbrowskiej biblioteki na „Rozrywkowy sierpień!”.

 

Już po raz trzeci dąbrowska biblioteka weźmie udział w ogólnokrajowej akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego pn. Narodowe Czytanie. W tym roku wspólnie czytać będziemy „Trylogię” Henryka Sienkiewicza.

Czytaj więcej...

26 sierpnia w dąbrowskiej bibliotece odbędzie się piknik edukacyjny dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Akcja „Sieciaki na wakacjach” organizowana jest przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Dziecko w Sieci.

Podczas piknikowych zajęć dzieci zaprzyjaźnią się z grupą Sieciaków, poznają ich przygody oraz zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Dowiedzą się m.in. jak chronić swoją prywatność czy uniknąć internetowych zagrożeń. Na uczestników zabawy czekają też kolorowanki, quizy, gry edukacyjne oraz pamiątkowe dyplomy.

Piknik rozpocznie się o godz. 10.00 w sali audiowizualnej Biblioteki Głównej (ul. Kościuszki 25). Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 32 262 49 14 lub w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.

 

Zachęcamy do odwiedzenia serwisu internetowego www.sieciaki.pl, który poświęcony jest tematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

 

30 lipca o godz. 10.15 w sali audiowizualnej Biblioteki Głównej (ul. Kościuszki 25) odbędzie się spotkanie dla uczestników półkolonii ze SP nr 8 w Dąbrowie Górniczej, podczas którego dzieci zapoznają się z książką pt. „Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko”. Publikacja zawiera wiele ciekawostek geograficznych i społeczno-kulturowych, ukazuje też różnorodność odwiedzanych zakątków świata, co sprzyja łamaniu stereotypów.

Czytaj więcej...

Więcej ≫
©2012 Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej