Akcja Lato w bibliotece ruszyła pełną parą! Tegoroczne wakacje przebiegają pod hasłem „Kowbojskie Lato”, dzięki czemu mali miłośnicy westernów i pasjonaci Dzikiego Zachodu mają okazję poznać bliżej świat pełen rewolwerowców, szeryfów, traperów i poszukiwaczy złota.

Największą atrakcją „Kowbojskiego Lata” są wyjazdy do Miasteczka Twinpigs – Westernowego Parku Rozrywki w Żorach. Podczas pierwszej wycieczki, która odbyła się 2 lipca, 45 najmłodszych czytelników dąbrowskiej biblioteki mogło poczuć niezwykłą atmosferę XIX-wiecznego miasteczka Dzikiego Zachodu.

Na uczestników wyjazdu czekały różnorodne atrakcje, wśród których znalazły się trójwymiarowe projekcje filmowe wzbogacone efektami specjalnymi, pełna wrażeń podróż wagonikiem do tajemniczego podziemia starej kopalni, Karuzela Trapera czy pasjonujący pojedynek rewolwerowców.

Ponadto każdy mógł wcielić się w rolę szeryfa w interaktywnej zabawie „Desperados”, spróbować swoich sił na 15-metrowej ściance wspinaczkowej, sprawdzić swoje umiejętności w rzucie lassem i podkową, poszukiwaniu złota czy strzelaniu z łuku.

Następna wyprawa do Miasteczka Twinpigs już w przyszłym tygodniu! 9, 16 i 23 lipca kolejne grupy małych zdobywców Dzikiego Zachodu poczują atmosferę tej niezwykłej krainy.

Projekt „Kowbojskie Lato” realizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.