Joomla Extensions powered by Joobi
09 styczeń 2018

W styczniu zapraszamy Państwo do podziwiania dwóch ekspozycji. Pierwszą jest wystawa Stowarzyszenia Twórców Zagłębie Dąbrowskiego, która znajduje się w Galerii Klubowej Biblioteki Głównej.

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego kolaż

Druga wystawa umiejscowiona jest w gablocie przy Wypożyczalni Centralnej. Autorka wystawionych prac, Daniela Rodowicz, miała 12 lat kiedy wybuchła II wojna światowa.  W 1943 roku została aresztowana i wywieziona do obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau. Po wojnie ukończyła studia biologiczne i przez 34 lata nauczała młodzież w liceach ogólnokształcących. Swoje tragiczne przeżycia opisała w książce „Moje wspomnienia z okresu II wojny światowej” (informacja o książce w punkcie ksero).

Ciężkie przeżycia odbiły się na jej zdrowiu, o które obecnie dbają jej byłe uczennice – lekarki. Autorka pozostaje pod troskliwą opieką córki i zięcia.

Przedstawione prace są wynikiem jej hobby – malarstwa akwarelowego.

D. Rodowicz kolaż