Godziny otwarcia Biblioteki Głównej:
Pn - Pt 8.00 - 20.00,  So 9.00 - 15.00
AKTUALNE GODZINY OTWARCIA

A- A A+
tło
04 kwiecień 2019

2 kwietnia 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej po raz kolejny odbył się IV Wojewódzki Konkurs Ortograficzny SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII pod honorowym patronatem Biblioteki Miejskiej z Dąbrowy Górniczej i Przeglądu Dąbrowskiego.

 Konkurs adresowany był do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczących się w szkołach specjalnych oraz szkołach integracyjnych. Jego nadrzędnym celem było propagowanie wśród uczniów umiejętności stosowania zasad ortograficznych języka polskiego oraz doskonalenie poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej.

 W celu przeprowadzenia konkursu powołano komisję w składzie: przewodnicząca   – mgr Weronika Skrzekowska (doradca metodyczny języka polskiego i bibliotek szkolnych), członkowie – mgr Monika Bokri (przedstawiciel Biblioteki Miejskiej w Dąbrowie Górniczej), mgr Katarzyna Rogowicz (oligofrenopedagog, surdopedagog, tyflopedagog oraz  nauczyciel języka polskiego w SOSW w Dąbrowie Górniczej).

 W zmaganiach wzięli udział miłośnicy polskiej ortografii ze szkół województwa śląskiego. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: indywidualnie o tytuł Mistrza Ortografii oraz zespołowo o miano Szkoły Mistrzów Ortografii. Zadania konkursowe były dostosowane do indywidualnych możliwości i potrzeb uczestników. Wszyscy laureaci wykazali się szczególnymi zdolnościami w zakresie poprawnego pisania w języku ojczystym, bardzo dobrym myśleniem logicznym i znajomością zasad ortograficznych.

 Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród: Urzędowi Miasta w Dąbrowie Górniczej, Bibliotece Miejskiej w Dąbrowie Górniczej, Firmie GEOVIA  oraz sponsorom anonimowym.

 Laureaci w kategorii indywidualnej:

I miejsce: Emilia Tryjańska SOSW w Dąbrowie Górniczej

II miejsce: Olaf Jasik SOSW w Dąbrowie Górniczej

III miejsce: Marcin Kozioł z SP 20 w Dąbrowie Górniczej

Laureaci w kategorii zespołowej:

I miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Gen. Wł. Sikorskiego  w Dąbrowie Górniczej

III miejsce: Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Szkolnego w Dąbrowie Górniczej

 Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Nasi Partnerzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ul. Tadeusza Kościuszki 25 tel. 32 639 03 00, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bip

Odwiedzin dzisiaj: 311
Odwiedzin w tygodniu: 3883
Odwiedzin w miesiącu: 3883
Odwiedzin w zeszłym roku: 0
Wszystkie: 3328409