10 kwiecień 2019

Aktualizacja (17.04)

Z uwagi na zaistniałą sytuację związaną ze strajkiem w oświacie jesteśmy zmuszeni przełożyć dyktando na termin jesienny. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie oraz profilu na Facebooku.

Jedną z atrakcji tegorocznego Tygodnia Bibliotek będzie dyktando "Kto pyta, nie BŁĄDzi", skierowane do młodzieży z dąbrowskich szkół podstawowych. Do konkursu będą mogli zgłosić się młodzi miłośnicy poprawnej polszczyzny (uczniowie kl. IV-VI), którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności językowe, a przy tym świetnie się bawić.

Impreza będzie nie tylko okazją do promocji kultury naszego języka ojczystego, ale także możliwością zdobycia atrakcyjnych nagród. Do współpracy przy organizacji dyktanda zaproszeni zostaną m.in. nauczyciele języka polskiego, studenci filologii polskiej UŚ, Anna Cieplak - dąbrowska pisarka. W przedsięwzięciu weźmie udział ok. 50 osób.

Zasady uczestnictwa:

1. W Dyktandzie mogą uczestniczyć uczniowie (IV-VI kl.) dąbrowskich szkół podstawowych.

2. Warunkiem uczestnictwa w Dyktandzie jest zgłoszenie swojego udziału w konkursie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz otrzymanie drogą e-mailową potwierdzenia o zakwalifikowaniu do konkursu.

3. Zgłoszenia udziału w konkursie można dokonać wypełniając formularz, który stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu. Wypełniony formularz należy przekazać organizatorom:

- za pośrednictwem poczty elektronicznej, wysyłając go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- osobiście w siedzibie organizatora (Biblioteka Główna MBP w Dąbrowie Górniczej, ul. T. Kościuszki 25, Dział Marketingu MBP, pokój 2.26) od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:30.

4. Zgłoszenia do udziału w Dyktandzie przyjmowane będą do 25 kwietnia 2019 r.

5. Organizator gwarantuje udział w Dyktandzie 50 osobom, które jako pierwsze zgłoszą chęć przystąpienia do konkursu.

6. Po otrzymaniu zgłoszenia organizator nadaje osobie wyrażającej chęć udziału w Dyktandzie numer identyfikacyjny i przesyła jej e-mailem informację zwrotną o treści: Zostałeś zarejestrowany pod nr…

7. Organizator tworzy listę rezerwową dla 10 osób. Osoby te zostaną dopuszczone do konkursu (zgodnie z kolejnością na liście rezerwowej) tylko wówczas, gdy uczestnicy z listy głównej odwołają swoje uczestnictwo w Dyktandzie.

8. Uczestnik, przystępując do konkursu i podając swoje dane osobowe, wyraża zgodę na ich przetwarzanie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Koło w Dąbrowie Górniczej w celu dokumentacji i rozliczenia konkursu (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 r., tekst jednolity: Dz.U. z 2018 r. poz. 1000).

9. Dane osobowe uczestników Dyktanda będą potwierdzane na podstawie legitymacji szkolnej podczas rejestracji przeprowadzanej w dniu konkursu, 10 maja 2019 r., w godz. 9:00-9:45.

Do pobrania:

Karta Zgłoszeniowa