26 kwiecień 2019

1

Na tę chwilę czekali wszyscy, a zwłaszcza uczestnicy III edycji projektu edukacyjnego „Fabryka Kreatywnego Biznesu” wraz z mentorami. Mowa oczywiście o wielkim finale, który wyłonił Młodych Liderów Biznesu!

Podczas półrocznych zmagań 7 drużyn z dąbrowskich szkół ponadgimnazjalnych szlifowało autorski pomysł na biznes, który mógłby zafunkcjonować na terenie Fabryki Pełnej Życia. Kreatywną młodzież wspierali niezawodni mentorzy, w rolę których wcielili się tym razem: Maria Gaertner, Anna Urbańska, Sylwia Widzisz-Pronobis, Paweł Badura, Konrad Kawelczyk, Michał Kucharski, Przemysław Lichołap, Marcin Pałys.

W tegorocznej odsłonie projektu królowały pomysły związane z produkcją spersonalizowanych toreb, czy dziecięcych ubranek, a także stworzeniem herbaciarni, oryginalnej klubokawiarni, stylowego atelier czy szkoły tańca, nie zabrakło również pomysłów na biznes z wykorzystaniem nowych technologii.

Finałowe prezentacje oceniało grono jurorów, w którym znaleźli się: prof. nadzw. dr hab. Jolanta Staszewska – Dyrektor Instytutu Zarządzania i Ekonomii WSH, Ewa Fudali-Bondel – Kierownik Biura Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów UM, Magdalena Mike – Z-ca Naczelnika Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej, Jacek Uroda – JACO.PRO.

Werdyktem jury na I miejscu znalazła się grupa 8 z V LO im. J. Zamoyskiego (reprezentowana przez: Zuzannę Musiał, Wiktorię Bierońską i Oktawiana Gajewicza); miejsce drugie przypadło grupie 3 z I LO im. W Łukasińskiego (w składzie: Iga Kujawa, Konrad Widurski oraz Filip Bartusiak); natomiast na miejscu trzecim uplasowała się grupa 2 z II LO im. S. Żeromskiego (w składzie: Sara Malowaniec, Paulina Widawska, Natalia Kaczmarek).

Przedsięwzięcie przebiegało pod merytoryczną opieką Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

Organizatorami projektu niezmiennie od 3 lat byli: Miejska Biblioteka Publiczna i Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Patronat nad akcją objęli: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości, Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa.

Patronatu medialnego udzieliło zaś Radio Eska.

Tegoroczną edycję „Fabryki Kreatywnego Biznesu” wsparło wielu partnerów: Agencja Reklamowa Komart, Centrum Aktywności Obywatelskiej, JACO.PRO, Ogólnopolska Szkoła Językowa British School, PRONOBIS STUDIO, Rafał Daniecki Creative Agency, Studio Kreatywne ANNANAS, Stowarzyszenie „Przedsiębiorcy z Wyboru”, ArcelorMittal Poland S.A., Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o., DFME Damel S.A., Huta Bankowa Sp. z o.o., PPUH "Dolomit" Kopalnia Ząbkowice, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. - Podstrefa Sosnowiecko-Dąbrowska, PRZEDSIĘBIORSTWO REMONTOWO – HANDLOWE "BOBREK", FIEGE Sp. z o.o., STAMAR Dorota Szewczyk, Wyższa Szkoła Humanitas, FURIA Centrum Gier Fabularnych, Biuro Obrachunkowe Wn-Ma, Salon Optyczny Na Wspólnej.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.