08 maj 2019

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Hasłem tegorocznej edycji jest "#biblioteka"!

✍️W ramach Święta Bibliotek Filię nr 7 odwiedzi Kazimierz Szymeczko - pisarz, autor m.in. „Tetrusa”, czy „Pościgu za czarną Hondą”.

📖🙋‍♂️Przez cały tydzień w holu Biblioteki Głównej (ul. T. Kościuszki 25) w godzinach jej otwarcia działać będzie Giełda Książek Przeczytanych – okazja, aby tchnąć w używane książki nowe życie.

🚴‍♂️Nie zabraknie corocznej atrakcji dla dąbrowskich miłośników książek i rowerów, czyli Odjazdowego Bibliotekarza!

👦🧒Swoje pięć minut będzie miał także finał konkursu recytatorskiego „Zakurzone Wiersze”, podczas którego wyłoniony zostanie najlepiej deklamujący dawne teksty przedszkolak.

🎨W ramach projektu zorganizowane zostaną warsztaty artystyczne inspirowane literaturą. Uczestnicy będą mogli m.in. stworzyć książkę sensoryczną, wykonać rysunkowe animacje, czy poeksperymentować z piaskoliną i piankoliną!

plakat 2019 portal sprzedaz