10 maj 2019

Dziewiątego maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał 8. edycji konkursu recytatorskiego „Zakurzone wiersze”. Dąbrowskie przedszkolaki, po wstępnych eliminacjach na bibliotecznych filiach, zaprezentowały zgromadzonej publiczności utwory, które nie należą do tych najbardziej popularnych. Jury w składzie: Agnieszka Skwara (Zastępca Dyrektora MBP), Marzena Łykowska (Przewodnicząca Katowickiego Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich ) oraz Wojciech Juroff (Naczelnik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej), oceniali  pamięciowe opanowanie tekstu, interpretacje utworu, strój, a także ogólny wyraz artystyczny.

Spośród czterdziestu jeden uczestników najlepsza okazała się Amelia Olech (Przedszkole nr 13), które przedstawiła swoją interpretację wiersza „Tygryski” Joanny Papuzińskiej. Drugie miejsce zajął Antoni Urgacz (Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 26), który zaprezentował „Odważną żabę” Włodzimierza Ścisłowskiego, natomiast trzecie – Jan Skrzelowski (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1) z utworem „Stefan Burczymucha” Marii Konopnickiej. Wśród wyróżnionych znaleźli się także: Oliwier Kryk, Józef Denkiewicz, Hanna Mirek, Pola Skibińska, Magdalena Brzykcy, Wiktoria Mianowana oraz Lena Pulut. Po zdjęcia uczestników zapraszamy na naszego Facebooka!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek i dofinansowane ze środków Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

1 kopia