02 październik 2019

Dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych w 2019 r. dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej
Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej kolejny rok uczestniczy w Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”, realizowanym ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Celem Programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu wypożyczanych publikacji, wzrostu liczby czytelników, budowanie nawyków czytelniczych przez stały dopływ nowości, możliwość ubytkowania (aktualizacji zasobów), a w konsekwencji zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych.
W ramach programu MBP otrzymała w 2019 r. dofinansowanie w wysokości 105 857,00 zł. Zgodnie z Regulaminem Programu, pozyskana dotacja przeznaczona będzie na zakup nowości wydawniczych do naszej Biblioteki.
Zrealizowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa