Godziny otwarcia Biblioteki Głównej:
Pn - Pt 8.30 - 19.30,
AKTUALNE GODZINY OTWARCIA

A- A A+
tło
08 październik 2019

Wystawę poświęconą twórczości Krzysztofa Kieślowskiego można oglądać w Galerii MBP Filii nr 8 przez cały październik. Składa się z kilku części i dotyczy m.in. biogramu, korzeni, i rodziny wybitnego reżysera. Wystawa jest wzbogacona o plakaty filmowe wydane na całym świecie do dzieł Krzysztofa Kieślowskiego oraz o "Fotografie z miasta Łodzi" zrobione przez niego podczas studiów w Szkole Filmowej. Kolejne ekspozycje poświęcono filmom fabularnym i dokumentalnym, zawierają recenzje, wycinki z gazet i zdjęcia.

Wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" przygotowało Muzeum Kinematografii w Łodzi we współpracy ze Studiem Filmowym "Tor" oraz Wydawnictwem "Skorpion". Espozycja była współfinansowana przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wystawie towarzyszy inne wydarzenie ogólnodostępne - odsłonięcie tablicy im. Krzysztofa Kieślowskiego przy ul. Hetmańska 13 w Strzemieszyce Wielkie dnia 24.10.2019 o godz. 16.00. Zachęcamy do poznania losów Krzysztofa Kieślowskiego, które były ściśle związane ze Strzemieszycami Wielkimi, gdzie spędził swoje młodzieńcze lata. Szczegółowe informacje na ten temat opracował wybitny regionalista Dariusza Kmiotek w rozdziale Kino, Słoneczniki i jeszcze kilka innych spraw na łamach publikacji Echo Dawnych Strzemieszyc, cz.2, Dąbrowa Górnicza : PHU "Dikappa" : Muzeum Miejskie "Sztygarka", 1999, praca zbiorowa pod red. Jana Kmiotka, Jana Przemszy-Zielińskiego.

 

Kieślowski

Nasi Partnerzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ul. Tadeusza Kościuszki 25 tel. 32 639 03 00, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bip

Odwiedzin dzisiaj: 65
Odwiedzin w tygodniu: 6273
Odwiedzin w miesiącu: 29254
Odwiedzin w zeszłym roku: 0
Wszystkie: 3464089