02 marzec 2020

Jedną z wystaw prezentowanych w Bibliotece Głównej w marcu jest „U źródeł Wisły” - ekspozycja udostępniona z Archiwum Państwowego w Katowicach. Przedstawienie rzeki Wisły w obecnych granicach województwa śląskiego zostało przygotowane na podstawie materiałów archiwalnych przechowywanych w katowickim Archiwum Państwowym oraz w jego oddziałach zamiejscowych: Bielsku-Białej, Cieszynie, Gliwicach oraz Pszczynie. W interesujący graficznie sposób ukazuje zwiedzającym znaczenie Wisły na śląskim odcinku jej biegu. W szczególny sposób wyeksponowano miasto Wisłę, jako miejscowość kojarzoną ze źródłami rzeki Wisły.

U źródeł rzeki Wisły