15 wrzesień 2015

Weź udział w III Dyktandzie Dąbrowskim pod hasłem „Walka z bykami, czyli ortograficzna corrida” i zgarnij nagrody. Zabawa z ortografią rozpocznie się 24 października br. o godz. 11.00 w Bibliotece Głównej dąbrowskiej MBP (ul. T. Kościuszki 25).

Do konkursu mogą zgłaszać się wszyscy miłośnicy poprawnej polszczyzny powyżej 16 roku życia, którzy mieszkają na terenie województwa śląskiego. Uczestnicy dyktanda zmierzą się z tekstem przygotowanym przez dr hab. Danutę Krzyżyk – językoznawcę z katedry dydaktyki języka i literatury polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Dyktando poprowadzi Agnieszka Strzemińska – dziennikarka popularyzująca poprawną polszczyznę na antenie Polskiego Radia Katowice, uhonorowana przez Radę Języka Polskiego Medalem Ambasadora Polszczyzny. „Walkę z bykami” oceniać będzie jury złożone m.in. z językoznawców i polonistów.

Impreza będzie nie tylko okazją do promocji kultury naszego języka ojczystego, ale przede wszystkim świetną zabawą i możliwością zdobycia cennych nagród. Mistrz ortografii otrzyma tytuł „Pogromcy byków” oraz nagrodę finansową. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 16 października 2015 r. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie określa Regulamin.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin Dyktanda