07 wrzesień 2022

Przez cały wrzesień w Galerii Klubowej Biblioteki Głównej (ul. T. Kościuszki 25) prezentowana będzie wystawa "Polacy w bitwie o Wielką Brytanię", która została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN Centrala w Warszawie i przedstawia najistotniejsze informacje o polskim wkładzie w pierwsze strategiczne zwycięstwo alianckie w II wojnie światowej.

Wszystkie użyte w projekcie fotografie monochromatyczne zostały poddane procesowi cyfrowej koloryzacji przez Mikołaja Kaczmarka – laureata złotej oraz srebrnej nagrody „BohaterON” w 2019 r.

Oryginalne fotografie zaczerpnięto ze zbiorów m.in. Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie/ Ośrodka KARTA, Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz kolekcji prywatnych.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny i możliwy w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej.

wystawa bitwa o anglie