A- A A+
tło
07 wrzesień 2022

Przez cały wrzesień w Galerii Klubowej Biblioteki Głównej (ul. T. Kościuszki 25) prezentowana będzie wystawa "Polacy w bitwie o Wielką Brytanię", która została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN Centrala w Warszawie i przedstawia najistotniejsze informacje o polskim wkładzie w pierwsze strategiczne zwycięstwo alianckie w II wojnie światowej.

Wszystkie użyte w projekcie fotografie monochromatyczne zostały poddane procesowi cyfrowej koloryzacji przez Mikołaja Kaczmarka – laureata złotej oraz srebrnej nagrody „BohaterON” w 2019 r.

Oryginalne fotografie zaczerpnięto ze zbiorów m.in. Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie/ Ośrodka KARTA, Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz kolekcji prywatnych.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny i możliwy w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej.

 

wystawa bitwa o anglie

Nasi Partnerzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ul. Tadeusza Kościuszki 25 tel. 32 639 03 00, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bip

Odwiedzin dzisiaj: 685
Odwiedzin w tygodniu: 6517
Odwiedzin w miesiącu: 30230
Odwiedzin w zeszłym roku: 0
Wszystkie: 4240304