08 styczeń 2018

Drodzy Państwo!

Dziękujemy za tak liczne zgłoszenia na konkurs literacki
„Świąteczne zda(e)rzenie” ??
Musimy przyznać, iż postawili Państwo przed nami nie lada wyzwanie: ocenienie ponad 120 prac nie było łatwym zadaniem!

W związku z pracami osób w różnym wieku prace oceniono w dwóch kategoriach: osoby niepełnoletnie (do 18 roku życia) i dorośli.

?W kategorii do 18 lat:

miejsce: Franciszek Wyra l. 12 (Szkoła Podstawowa nr 6 w Orzeszu – Zawiści) za „Płatki śniegu”
 miejsce ex aequo: Natalia Miąsko l. 9 (Szkoła Podstawowa nr 20 w Jaworznie) za „ Przemądrzała choinka”
miejsce ex aequo: Małgorzata Goźdź – Roszkowska l. 13 (Szkoła Podstawowa nr 5 w Konstantynowie Łódzkim) za „(Nie)zwykłe Święta”
️miejsce: Marcin Wiśniewski l.13 za „Świąteczne zda(e)rzenie”

Wyróżnienia:

Daria Myszk: (Zespół Kształcenia i Wychowania w Gołubiu) za: „ Magiczny sen”
Marta Myszka l.14 (Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim) za: „Anioł”
Jan Potaśniczak l.12 (Szkoła Podstawowa w Sobótce) za: „Świąteczne zda(e)rzenie”

Jury konkursu bardzo chciało nagrodzić również opowiadanie „Spotkanie z Franciszkiem”, lecz praca ta nie spełniła wymogów formalnych tj. opowiadanie nie zawierało wszystkich słów i wyrażeń wskazanych w Regulaminie konkursu.

?Kategoria: dorośli

miejsce: Katarzyna Kępińska za: „Świąteczne zda(e)rzenie”
 miejsce: Katarzyna Dela za: „Świąteczne zda(e)rzenie – Oskar i magia Świąt Bożego Narodzenia”
miejsce: Przemysław Kędzior za: „Północ po poranku”

Wyróżnienie: Janina Szymczyk „Melania i Yeti”.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w naszych kolejnych konkursach! :)