Godziny otwarcia Biblioteki Głównej:
Pn - Pt 8.00 - 20.00,  So 9.00 - 15.00

A- A A+
tło
09 styczeń 2018

W styczniu zapraszamy Państwo do podziwiania dwóch ekspozycji. Pierwszą jest wystawa Stowarzyszenia Twórców Zagłębie Dąbrowskiego, która znajduje się w Galerii Klubowej Biblioteki Głównej.


Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego kolaż

Druga wystawa umiejscowiona jest w gablocie przy Wypożyczalni Centralnej. Autorka wystawionych prac, Daniela Rodowicz, miała 12 lat kiedy wybuchła II wojna światowa.  W 1943 roku została aresztowana i wywieziona do obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau. Po wojnie ukończyła studia biologiczne i przez 34 lata nauczała młodzież w liceach ogólnokształcących. Swoje tragiczne przeżycia opisała w książce „Moje wspomnienia z okresu II wojny światowej” (informacja o książce w punkcie ksero).

Ciężkie przeżycia odbiły się na jej zdrowiu, o które obecnie dbają jej byłe uczennice – lekarki. Autorka pozostaje pod troskliwą opieką córki i zięcia.

Przedstawione prace są wynikiem jej hobby – malarstwa akwarelowego.

 

D. Rodowicz kolaż

 

Nasi Partnerzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ul. Tadeusza Kościuszki 25 tel. 32 639 03 00, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bip

Odwiedzin dzisiaj: 129
Odwiedzin w tygodniu: 3065
Odwiedzin w miesiącu: 16021
Odwiedzin w zeszłym roku: 0
Wszystkie: 2997686