Godziny otwarcia Biblioteki Głównej:
Pn - Pt 8.00 - 20.00,  So 9.00 - 15.00

A- A A+
tło
02 marzec 2018

W marcu zapraszamy Państwa do odwiedzenia wystawy "Tropem Kolberga – etnograficzne badania terenowe Zagłębia Dąbrowskiego”, która została udostępniona z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach.

Projekt dokumentacyjno-badawczy realizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, ma na celu ochronę i popularyzację dziedzictwa kulturowego Zagłębia Dąbrowskiego. Teren ten to bogaty kulturowo obszar, w którym ścierają się elementy tradycji Małopolski i Górnego Śląska, badawczo w niewielkim stopniu spenetrowany. Stąd też potrzeba pochylenia się nad obecną kondycją tradycyjnych praktyk ludowych, religijnych i rodzinnych oraz udokumentowania tradycyjnego budownictwa. Projekt jest odpowiedzią na konieczność rozszerzenia dotychczas prowadzonych działań badawczych i dokumentacyjnych oraz próbą intensyfikacji eksploracji terenowych, co w obliczu globalizacji i unifikacji kultury oraz współczesnego sposobu życia wydaje się szalenie istotne. Realizacja badań terenowych miała za zadanie uchwycić tradycyjną kulturę mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego. 

Ekspozycję można oglądać przez cały marzec w Galerii Klubowej i holu Biblioteki Głównej (ul. T. Kościuszki 25).

 

100MSDCF

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ul. Tadeusza Kościuszki 25 tel. 32 639 03 00, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bip

Odwiedzin dzisiaj: 4540
Odwiedzin w tygodniu: 29304
Odwiedzin w miesiącu: 100000
Odwiedzin w zeszłym roku: 0
Wszystkie: 1636393