03 kwiecień 2018

„Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci” - składająca się z prac 14 ilustratorów i projektantów graficznych ekspozycja wskazuje jak dużą siłę oddziaływania ma towarzyszący tekstom literackim obraz, a ilustrator czy projektant graficzny książki jest twórcą równorzędnym autorowi. Wśród prezentowanych na wystawie plakatów znajdują się prace rozpoznawalnych w Polsce i na świecie, ilustratorów, zdobywców krajowych i międzynarodowych nagród, jak i młodych artystów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rysunkiem odbieranym, jako ważny środek wyrazu słowa. Każdy z nich opowiadając obrazem historię zapewnia dzieciom pierwszy kontakt ze sztuką.

Wystawę można podziwiać w Galerii Klubowej Biblioteki Głównej (ul. T. Kościuszki 25) do końca kwietnia.

Tu czy tam